Hospicjum Onkologiczne

Misją Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa w Warszawie, jest poprawa komfortu życia Pacjentów: zapewnienie im fachowej i wieloaspektowej opieki.

W działaniu tym, aktywnie udzielają się wolontariusze, którzy posiadają możliwość zaangażowania się w jedną z poniższych form wolontariatu:

– Wolontariat na oddziale: jest to przede wszystkim przebywanie z Pacjentem, pomaganie mu w różnych czynnościach lub po prostu dotrzymywanie towarzystwa, rozmawianie czy czytanie.

– Wolontariat akcyjny: polega on na pomocy w pracach biurowych i porządkowych, braniu udziału w kwestach i innych wydarzeniach, takich jak: Pola Nadziei, Parada Świąteczna FHO, Mikołajki, biegi.

– Wolontariat kompetencyjny: jest on skierowany do firm oraz do osób lub grup osób, które swoją wiedzą, umiejętnościami, a także doświadczeniem zawodowym, mogą udzielić wsparcia.

Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa w Warszawie jest miejscem szczególnym. Zasłużyło ono na to miano nie tylko ze względu na charakter pracy, który ma tam miejsce, ale przede wszystkim ze względu na osoby w nim przebywające.

Jeżeli jesteś osobą, która chce przekonać się o wyjątkowości tego miejsca, a także pomóc drugiemu człowiekowi, zachęcamy do spróbowania swoich sił w wolontariacie.

 

adres Hospicjum Onkologicznego:

ul. Pileckiego 105, 02-781 Warszawa

pytania i informacje: Michał Polak [email protected]