Wolontariat

wolontaruaNie zapala się też światła i nie stawia pod korcem,  ale na świeczniku, aby świeciło wszystkim, którzy są w domu. Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie.

Mt 5, 15-16

To, czym się zajmujemy, chcemy czynić dla dobra ludzi i na chwałę Bożą. Są takie drobne a ważne obszary działania, które możemy Ci zaproponować, jeżeli pragniesz przyłączyć się do nas. Przede wszystkim, staramy się wspierać niepełnosprawnych w ich codziennym życiu i otaczać troską osoby starsze. Bieżące informacje na temat pilnie potrzebujących pojawiają się na naszej grupie facebookowej oraz są rozsyłane mailowo. Jeżeli chcesz je otrzymywać, napisz do nas: [email protected]. To także dobry adres, jeżeli chcesz zadać nam jakiekolwiek pytania. Można nas również złapać na Freta jakby co, wyglądamy o tak. 🙂 Bywamy w duszpasterstwie w niedzielę i w tygodniu oraz przy okazji spotkań Dobre Pytania. A cóż to takiego?

 

Dobre Pytania

 

Takie właśnie będziemy w tym roku stawiali podczas cyklu piątkowych spotkań. Widzimy się raz na 3-4 tygodnie w sali bł. Frassatiego o godzinie 19:15. Za każdym razem zapraszamy do nas Gościa, który z jednej strony spróbuje nam pomóc odpowiedzieć na pytania o to, jak mądrze pomagać, do jakiej służby innym ludziom zobowiązuje nas Ewangelia i tym podobne. Z drugiej strony, nasi Goście to ludzie, którzy już działają już robią niesłychanie dobre rzeczy, a zatem mogą opowiedzieć nam o swoich podopiecznych, o ich sytuacji, bolączkach i potrzebach. Każde spotkanie kończymy modlitwą za daną grupę, a następnych dniach organizujemy akcję pomocową na jej rzecz. Zachęcamy do przychodzenia, słuchania, włączania się. Wszelkie bieżące informacje pojawiają się na naszej stronie internetowej oraz na facebooku duszpasterstwa.

 

Co będzie potem?

 

Powyższe spotkania są po to, żeby dowiedzieć się więcej, zaczerpnąć inspiracji, a przede wszystkim uwrażliwiać się. Mamy nadzieję, że przy okazji Dobrych Pytań zbudujemy grupę wolontariuszy, którzy wspólnie stworzą plan długofalowego, mądrego projektu charytatywnego, który następnie razem poprowadzą. Zatem dołączajcie do nas już teraz, bo to niewątpliwie najlepszy moment na wniesienie własnego wkładu w działania Wolontariatu Duszpasterstwa Akademickiego Freta 10!
PRZYCHÓDŹCIE prędko!