Ministranci

Prawdopodobnie każdy z nas ma doświadczenie tzw. szybkiej czy cichej mszy, podczas której nie zobaczymy służących ministrantów, nie usłyszymy śpiewu scholi ani czytających lektorów a jedynie głos kapłana. Oczywiście nie ma w niej nic złego i jej wartość sakramentalna jest taka sama jak każdej innej Eucharystii, lecz to właśnie powyższe rzeczy dają nam możliwość wyjścia z kościelnych ławek i zaangażowania się w oprawę liturgii, a także wzięcia za nią odpowiedzialności i pokazania, że możemy a nawet powinniśmy służyć sobie nawzajem.

Nie jesteśmy zamknięta elitą ministrantów, którzy zbierają kolejne stopnie animatorskie, grupą studentów, którzy podczas naszych akademickich Mszy Świętych zakładają białe alby i postanawiają służyć przy ołtarzu naszym duszpasterzom. Bierzemy na siebie odpowiedzialność za „mechaniczne” aspekty Eucharystii, po to aby nasi ojcowie mogli skupić się na tym co najważniejsze, czyli głoszeniu Słowa Bożego.

Aby do nas dołączyć, wystarczy przyjść dwadzieścia minut przed naszą Mszą Akademicką do zakrystii. Jeżeli nigdy nie byłeś ministrantem i wydaje Ci się, że nie nadajesz się do tego lub jest to dla Ciebie za trudne, a masz pragnienie stanąć przy ołtarzu i służyć razem z nami, to jest to miejsce właśnie dla Ciebie.

Odpowiedzialny: Mikołaj Leonarski [email protected]